Wydział Wychowania Fizycznego dziesiąty w rankingu „Perspektyw”

W najnowszym rankingu szkół wyższych ogłoszonym przez „Perspektywy” Wydział Wychowania Fizycznego UR znalazł się na wysokiej 10 pozycji. Miejsce to przyznano naszemu Wydziałowi w rankingu opracowanym dla kierunków studiów. Grupa określona mianem „kierunki wychowania fizycznego” zaliczona do obszaru nauk medycznych i o zdrowiu uwzględniała uczelnie kształcące na kierunkach sport, turystyka, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne oraz na kierunkach pokrewnych. Podobnie jak w ubiegłym roku ranking „Perspektyw” opierał się na pięciu głównych kryteriach: preferencjach pracodawców, ocenie wśród kadry akademickiej, liczbie publikacji, liczbie cytowań oraz wskaźniku Hirscha. Sukces wejścia Uniwersytetu Rzeszowskiego do grona 10 najlepszych w Polsce uczelni kształcących na „kierunkach wychowania fizycznego” jest tym większy, że w bieżącym roku w rankingu uwzględniono 36 szkół wyższych. W roku ubiegłym analogiczny ranking uwzględniał tylko 14 uczelni, a Uniwersytet Rzeszowski zajmował w nim ostatnie miejsce. Studia na kierunkach wychowanie fizyczne oraz turystyka i rekreacja w Uniwersytecie Rzeszowskim prowadzone są przez Wydział Wychowania Fizycznego utworzony w 2005 roku. Wcześniej te kierunki studiów prowadził Instytut Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego działający w strukturach Wydziału Pedagogicznego. Tegoroczny awans w rankingu „Perspektyw” to efekt systematycznego rozwoju Wydziału Wychowania Fizycznego i starań o wzmocnienie pozycji w gronie szkół wyższych kształcących w zakresie nauk o kulturze fizycznej.