Archiwum aktualności

Wykład otwarty prof. dr hab. Walentyny Charchun pt. „Wojny pamięci. Muzea komunizmu w Europie”.

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na wykład otwarty prof. dr hab. Walentyny Charchun z Państwowego Uniwersytetu im. Mikołaja Gogola w Nieżynie pt. „Wojny pamięci. Muzea komunizmu w Europie.” Wykład odbędzie się 22 stycznia (czwartek) o godz. 14.00 w Dużej Auli budynku A0 (ul. Prof. Pigonia 1).

Dr hab. prof. Uniwersytetu w Nieżynie Walentyna Charchun – literaturoznawca, autorka książek o socrealizmie w literaturze ukraińskiej oraz o powieściach Włodzimierza Wynnyczenki, stypendystka Rządu Ukrainy oraz Fundacji Fulbrighta, laureatka Nagrody im. Iwana Wyhowskiego. Zajmuje się kulturowymi świadectwami pamięci o radzieckiej przeszłości na Ukrainie.

Projekt. Jadwiga Zakulec