Zapraszamy na interaktywną wystawę popularnonaukową

Zapraszamy  na interaktywną wystawę popularnonaukową

Partner Wydarzenia

na interaktywną wystawę popularnonaukową

organizowaną po raz drugi przez Konsorcjum URiSE

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes i Uniwersytet Rzeszowski.

Wystawa udostępniona będzie w dniach od 20 kwietnia do 21 maja 2015 roku w budynku
A-0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1. Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmie Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Wystawa jest kolejnym etapem na drodze do powstania docelowego ośrodka Centrum Nauki Eksploratorium. Składa się z kilkunastu eksponatów prezentujących zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy – w stosunku do pierwszej edycji wzbogacono ją o kilka nowych modeli. Pierwsza ekspozycja wystawy odbyła się w październiku i listopadzie 2014 r. Odwiedziło ją prawie 1,5 tys. osób, a relację z wystawy ujrzeć można na stronie: http://bit.ly/1DXBWUJ .

Eksponaty wchodzące w skład Wystawy przybliżają wiedzę z kilku obszarów nauki. Przede wszystkim z matematyki, biologii i fizyki. Wśród kilkunastu stanowisk znajdziemy zarówno modele anatomiczne jak i stanowiska ukazujące wybrane zjawiska fizyczne. Wiele z nich to prawdziwe zagadki wymagające logicznego myślenia i wyobraźni. Do tego typu eksponatów należą gry logiczne i układanki w tym także takie związane z anatomią czy genetyką. Złudzenia optyczne i inne zjawiska oraz ruch falowy to podstawowe eksponaty powiązane z fizyką. Wszystkie eksponaty wymagają aktywności odwiedzających a niektóre także podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie.

Dla grup zorganizowanych – głównie uczniów szkół podstawowych, udostępniona będzie zgodnie z poniższymi zasadami:

1. Wielkość grupy: 25-35 uczniów wraz z opiekunami.
  2. Terminy: od poniedziałku do czwartku pomiędzy 20.04 – 21.05.br., tj. w dniach:

kwiecień: 20, 21, 22, 23, 27, 28, 29, 30;

maj: 4, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 21.

1. Godziny wejścia na wystawę: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00.
  2. Czas wizyty: 1,5 godz. – 2 godziny lekcyjne.
  3. Miejsce: hol budynku A-0 Uniwersytetu Rzeszowskiego (nowy) przy ul. Pigonia 1.
  4. Opłaty: brak.
  5. W trakcie wizyty asystować będą animatorzy wystawy.
  6. Dopuszczamy przeprowadzanie przez państwa Opiekunów własnych zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem eksponatów wystawy; rodzaj zajęć i ich przebieg zostawiamy państwu do wyboru.

Prosimy o elektroniczną rezerwację terminów z podaniem: wybranego dnia i godziny, nazwy szkoły, ilości uczniów oraz danych kontaktowych opiekuna (nazwisko, mail, telefon) – decydować będzie kolejność potwierdzonych zgłoszeń:

eksploratorium@poczta.fm

serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy  na interaktywną wystawę popularnonaukowąZapraszamy  na interaktywną wystawę popularnonaukową