Drużyna UR ostatecznie zajęła trzecie miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

Co się odwlecze, to nie uciecze - to znane powiedzenie znalazło swoje odzwierciedlenie w niedawno rozegranych Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach.
Drużyna z pewnością liczyła na dobry wynik, jednak nie spodziewała się, że zostanie wyróżniona po fakcie.
Po zakończeniu Mistrzostw nasi zawodnicy byli przekonani, że zajęli czwarte miejsce. Jednakże, jak się okazało, punkty zostały błędnie policzone. Ostatecznie, to drużyna z Rzeszowa stanęła na podium i to właśnie do niej trafił puchar za trzecie miejsce. Dziś, 5 kwietnia 2023, w uroczystej atmosferze Pani Rektor dr hab. Elżbieta Rokosz prof. UR osobiście wręczyła nagrodę drużynie.

Za reprezentowanie naszej uczelni podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach odpowiedzialni byli zawodnicy: Barbara Trybowska, Anna Winter, Agnieszka Łuka, Miłosz Szpar, Adrian Miasik, Piotr Sygulski, Wojciech Urbański, Michał Drozdzal oraz ich opiekun Miłosz Szczudło. Podczas wręczenia nagrody obecni byli również Przezes KU AZS UR Mateusz Salamon oraz Adam Maryniak.

Nie da się ukryć, że nagłe wyróżnienie wzbudziło w naszych zawodnikach ogromną radość i dumę. Każdy z nich zrobił wszystko, co w jego mocy, by reprezentować swoją uczelnię w jak najlepszym świetle. Dzisiaj drużyna cieszy się z zasłużonego trzeciego miejsca. To dowód na to, że w sporcie tak naprawdę liczy się nie tylko wynik, ale również duch walki i determinacja, jaką nasi zawodnicy wykazali.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Zdjęcia: Michał Święcicki