Uroczyste absolutorium i 10-lecie kierunku elektroradiologia

Podczas uroczystości Absolwenci otrzymali listy gratulacyjne z rąk dr hab. Elżbiety Rokosz, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. dr hab. n. o zdr. Edyty Barnaś, Dziekan Kolegium Nauk Medycznych oraz dr n. o zdr. Aleksandry Pusz-Sapy, Kierownik Kierunku Elektroradiologi.
List gratulacyjny Dziekana Kolegium Nauk Medycznych, za szczególne osiągnięcia naukowe otrzymała Pani Karolina Jakimiak.

Swoje słowa do absolwentów skierowała prof. dr hab. n. o zdr. Edyta Barnaś, Dziekan Kolegium Nauk Medycznych.

„Bardzo się cieszę z waszej obecności. Odwołam się do patronki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Świętej Królowej Jadwigi, która wspierała żaków, ich rozwój intelektualny, a także opiekowała się szpitalami. Myślę, że te dwa aspekty są szczególnie dla Państwa bliskie, jako dla osób, które w sposób profesjonalny będą realizować i świadczyć usługi, które mają zarówno charakter diagnostyczny, jak i terapeutyczny. W myśl tego, codziennie będziecie Państwo starać się służyć człowiekowi w potrzebie zdrowotnej” - mówiła prof. dr hab. Edyta Barnaś, Dziekan Kolegium Nauk Medycznych.

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął kształcenie studentów na kierunku elektroradiologia w roku akademickim 2013\2014.
Historię kierunku elektroradiologii w Uniwersytecie Rzeszowskim przybliżył dr med. Wiesław Guz, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej.

„Rozpoczęcie kształcenia na kierunku elektroradiologia w Uniwersytecie Rzeszowskim zapoczątkowało tworzenie solidnej bazy dydaktycznej. Powstała Katedra Elektrokardiologii pod kierunkiem Pana profesora Andrzeja Urbanika. Pan profesor we współpracy z ówczesnymi władzami uczelni zadbał o stworzenie przestrzeni dydaktycznej — budynek G4 i budynek G5. W budynku G5 powstały trzy nowe pracownie radiologiczne, a później zaistniała pracownia tomografii komputerowej rezonansu magnetycznego i densytometrii. Dzięki temu kierunek elektroradiologia mógł się poszczycić najlepszą w Polsce na ówczesne czasy, bazą dydaktyczną. - mówił dr med. Wiesław Guz, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej.

Z inicjatywy Profesora Andrzeja Urbanika w 2013 roku powstało Koło Naukowe Młoda Elektroradiologia, które działa do dzisiaj. Studenckie Koło Naukowe Młoda Elektroradiologia co roku zdobywa wyróżnienia ogólnopolskie i cieszy się sporym zainteresowaniem studentów, co roku przyciągając nowych członków.

fot. Michał Święcicki