Habilitacja Pani dr Iwony Tabaczek-Bejster

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 26 listopada 2019 r. Pani dr Iwona Tabaczek-Bejster uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie naukowej nauki o kulturze fizycznej, nadany uchwałą Rady Nauk o Kulturze Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, na podstawie osiągnięcia naukowego:  Krajowa i międzynarodowa rywalizacja polskich reprezentantów w sportach pływackich (1896-2016).

Pani Doktor jest pracownikiem dydaktycznym Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (dawniej Wydziału Medycznego), amatorką sportów wodnych. Posiada miedzy innymi uprawnienia trenera pływania, instruktora WOPR, instruktora narciarstwa. Z pływaniem i ratownictwem wodnym związana jest od lat jako zawodniczka, następnie jako szkoleniowiec i działacz. Od 11 lat pracuje z osobami z niepełnosprawnością, od 2011 pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych UR.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!