IV Międzynarodowy Kongres Praw Człowieka/ Prawa człowieka – Bezpieczeństwo – Stosunki międzynarodowe

W dniach 15-16 czerwca 2023 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się IV Międzynarodowy Kongres Praw Człowieka. Kongres uroczyście otworzyła Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych prof. Elżbieta Feret. Zebranych przywitali w imieniu organizatorów Prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich prof. Zbigniew Czachór, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych prof. Grzegorz Janusz, Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce UR prof. Krzysztof Żarna. Odczytano również list od Prezes Fundacji GROM. Siła i Honor Agnieszki Petelickiej. Kongres współorganizowały: Uniwersytet w Lipsku, Uniwersytet Fryderyka II w Neapolu, Uniwersytet w Preszowie i Państwowy Uniwersytet Iwana Franki we Lwowie.

W tegorocznej edycji kongresu będącego przedsięwzięciem cyklicznym organizowanym przez Instytut Nauk o Polityce wzięło udział 182 prelegentów reprezentujących 64 uczelnie i inne podmioty z dziesięciu państw: Austrii, Gruzji, Kanady, Niemiec, Polski, Portugalii, Słowacji, Ukrainy, USA i Włoch. Prelegenci obradowali w 23 panelach tematycznych związanych z problematyką praw i wolności człowieka, bezpieczeństwem i stosunkami międzynarodowymi.

Foto: Michał Święcicki