IX KONFERENCJA: Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości (10-11 maja 2019 r.)

Dojrzewanie, seksualność, partnerstwo czy rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, stwardnieniem rozsianym i innymi niepełnosprawnościami. O tym między innymi w czasie konferencji opowiedzą wybitni specjaliści z wieloletnią praktyką: seksuolodzy, pedagodzy, psycholodzy i terapeuci.

Z kolei udział w warsztatach nauczy jak rozmawiać o seksualności z niepełnosprawnym dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym, jak właściwie rozpoznawać potrzeby psychoseksualne, w tym potrzebę tworzenia związku, bycia rodzicem. Zajęcia będą koncentrowały się na nauce i wypracowaniu metod wychowania seksualnego od najmłodszych lat przez osoby najbliższe osobie niepełnosprawnej – rodziców i opiekunów jak również pracowników ośrodków.

Organizatorzy:

Fundacja „Potrafię Pomóc” & Dr hab. Remigiusz Kijak, prof.

Patronat:

Rzecznik Praw Obywatelskich

Partner:

Urząd Miasta Wrocławia

Opieka merytoryczna:

Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytet Warszawski, Zakład Badań nad Niepełnosprawnością Intelektualną Uniwersytet Rzeszowski

Partner naukowy:

Zakład Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Uniwersytetu Wrocławskiego

Opieka wydawnicza:

kwartalnik „Niepełnosprawność i Rehabilitacja” czasopismo naukowe Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych

Partner medialny:

Oficyna Wydawnicza Impuls z Krakowa, Pedagogika Specjalna Portal dla Nauczycieli

Więcej informacji – przejdź tutaj:

Zapraszam, dr hab. Remigiusz Kijak, prof.

Uniwersytet Rzeszowski