Aktualności
JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR wręczył studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego decyzje o przyznaniu Stypendium Ministra Edukacji i Nauki
JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR wręczył studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego decyzje o przyznaniu Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023
Uniwersytet Rzeszowski zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby stypendiów przyznanych studentom przez Ministra Edukacji i Nauki.
Według danych opublikowanych przez MEN 19 studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymało stypendia za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023. Z czołówki najlepszych uniwersytetów w Polsce, najwięcej stypendiów otrzymali studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (45) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (42). Wśród pozostałych uczelni, na liście znalazły się: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (28), Politechnika Wrocławska (27), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (21) oraz Uniwersytet Rzeszowski (19). Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego złożyli 31 wniosków, a 19 z nich otrzymało stypendium.
Wysokość stypendium wynosi 17 tys. zł. Laureaci otrzymają wsparcie finansowe w ramach jednej wypłaty od uczelni – w terminie 14 dni od dnia przekazania przez MEiN środków na rachunek bankowy uczelni. Łącznie w roku akademickim 2022/2023 na stypendia Minister Edukacji i Nauki przeznaczy ponad 7 mln zł.
Warto zaznaczyć, że kwota stypendium wynosi 17 000,00 złotych. To duże wsparcie finansowe dla studentów, którzy osiągnęli znaczące wyniki w dziedzinie naukowej, sportowej czy artystycznej. Stypendia Ministerstwa Edukacji i Nauki to wyjątkowa nagroda dla wybitnych studentów, którzy wyróżniają się w swoich dziedzinach.
To ważne wyróżnienie, które pozwala nagrodzić studentów za ich ciężką pracę, zaangażowanie i za osiągnięcia w nauce, sporcie czy sztuce.
Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023 otrzymali następujący studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego:
1. Wiktoria Anna Bialic - jazz i muzyka rozrywkowa
2. Anna Głowacka - lekarski
3. Gabriela Grylowska - lekarski
4. Mateusz Andrzej Iwański - lekarski
5. Edyta Agnieszka Kościelska - finanse i rachunkowość
6. Katarzyna Anna Koziorowska - lekarski
7. Aleksandra Katarzyna Kuczera - finanse i rachunkowość
8. Barbara Honorata Kuduk - fizjoterapia
9. Sabina Martyna Lizis - fizjoterapia
10. Anna Maria Łagowska - fizjoterapia
11. Anna Zofia Mazur - lekarski
12. Maciej Wojciech Misztal - bezpieczeństwo wewnętrzne
13. Klaudia Patrycja Mleczek - dziennikarstwo i komunikacja społeczna
14. Paulina Pisaniak - lekarski
15. Laura Barbara Rębisz - bezpieczeństwo wewnętrzne
16. Damian Roczkowski - fizyka
17. Sylwia Samojedny - lekarski
18. Krzysztof Bogdan Szluz - prawo
19. Łukasz Piotr Zarębski – lekarski
Foto: Michał Święcicki