JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka

Z ogromną radością i dumą informujemy, że w dniu 28 czerwca br., Wczena Rada Senatu Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Ivano-Frankivsku jednogłośnie podjęła decyzję o przyznaniu zaszczytnego tytułu Doctora Honoris Causa prof. dr. hab. Sylwestrowi Czopkowi, Rektorowi Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tytuł Doctora Honoris Causa, będący najwyższym wyróżnieniem akademickim, jest nadawany osobom o wyjątkowych zasługach w dziedzinie nauki, kultury lub działalności społecznej. Prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR dzięki swojemu wieloletniemu zaangażowaniu w rozwijanie współpracy polsko-ukraińskiej oraz promowanie dialogu międzykulturowego, realizacji ważnych projektów naukowych we współpracy między Uniwersytetami w pełni zasłużył na to zaszczytne wyróżnienie.

Uroczysta ceremonia wręczenia dyplomu Doctora Honoris Causa odbyła się 1 września w Ivano-Frankivsku podczas inauguracji roku akademickiego w Przykarpackim Uniwersytecie Narodowym im. Wasyla Syefanyka.