Kuchnia badań miejskich

W dniach 18-19 lutego Instytut Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z Sekcją Socjologii Miasta Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Urzędem Miasta Rzeszowa – Urban Lab Rzeszów, jest gospodarzem drugiej edycji warsztatów metodologicznych pt. Kuchnia badań miejskich.

Ideą spotkania badaczy i praktyków tematyki miejskiej jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego zajmującego się prowadzeniem badań miejskich a osobami zarządzającymi miastami i przedstawicielami innych środowisk zajmujących się tematyką miejską. Ważnym elementem wydarzenia była sesja plenarna, podczas której zostały zaprezentowane doświadczenia w realizacji badań dotyczących jakości życia w mieście i rozwoju społeczno-gospodarczego miast prowadzonych przez Instytut Nauk Socjologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa.

Uczestnikami panelu byli naukowcy z różnych ośrodków akademickich prowadzących badania o tematyce miejskiej oraz przedstawiciele polskich metropolii. Celem panelu było dążenie do wypracowania rozwiązań w zakresie możliwości prowadzenia w sposób ujednolicony badań nad jakością życia w różnych miastach.