Mobility Coordinators’ Meeting of Life Science Universities/Faculties w Uniwersytecie Rzeszowskim

24-25 kwietnia br. na Wydziale Biologiczno – Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się międzynarodowe spotkanie Mobility Coordinators’ Meeting of Life Science Universities/Faculties. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy programu Erasmus + z następujących uniwersytetów: Universitat Politecnica de Valencia (Hiszpania), Institut National Polytechnique de Toluouse (Francja), University of Zaragoza (Hiszpania), Czech University of Life Sciences Prague (Czechy), Ghent University (Belgia), Georg – August Universitat Gottingen (Niemcy), Josip Juraj Strossmayer University of Osijek (Chorwacja) oraz przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego m.in. Prorektor ds. Nauki i Współpracy Zagranicznej prof. dr hab. Marek Koziorowski i Dziekan Wydziału Biologiczno – Rolniczego prof. dr hab. Czesław Puchalski. Podczas obrad uczestniczy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z wymianą międzynarodową, omawiano problemy związane z funkcjonowaniem programu Erasmus +, a także omawiano możliwości współpracy, czy tworzenia wspólnych programów studiów w języku angielskim. Goście uczestniczyli również w spotkaniu z J.M. Rektorem prof. dr hab. Sylwestrem Czopkiem. Ważną częścią spotkania było zapoznanie się z bazą naukową naszego uniwersytetu.

Koordynatorzy zaprezentowali również ofertę swoich uniwersytetów podczas spotkania z kadrą naukową i studentami naszego Uniwersytetu.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu spotkania kieruję do: Władz UR i WBR, Pani Kierownik Lucyny Kustry - Kłeczek oraz pracowników WBR, a szczególnie: prof. UR Małgorzaty Dżugan, prof. UR Agaty Znamirowskiej i dr Moniki Tomczyk.

dr Maciej Kluz