Nagroda dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunku lekarskiego na Międzynarodowej Konferencji w Rydze

W dniach 27-28 marca 2023 studenci kierunku lekarskiego Anna Głowacka i Mateusz Iwański uczestniczyli w międzynarodowej konferencji Riga Stradiņš University International Student Conference in “Health and SocialSciences”, która odbyła się w Rydze.
Udział w konferencji odbył się w ramach realizacji grantu MEiN „Najlepsi z najlepszych! 4.0” pt. Popularyzacja innowacyjnych wyników badań naukowych z obszaru onkologii precyzyjnej w ramach udziału studentów w międzynarodowych konferencjach”. W trakcie konferencji p. Anna Głowacka zaprezentowała pracę pt. „Knockout of lncRNA-CCAT1 with the use of CRISP-CAS9 system and G7 PAMAM dendrimers influences apoptosis and proliferation of NSCLC cells” autorstwa Anny Głowackiej, Mateusza Iwańskiego oraz Konrada Wróbla. Prezentacja została wyróżniona nagrodą za zajęcie II miejsca w sesji Oncology – oral presentation.
Praca jest oparta na wynikach uzyskanych w trakcie realizacji grantu MEiN „Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje”. Opiekunami naukowymi pracy byli prof. Jacek Tabarkiewicz, prof. Stanisław Wołowiec oraz dr Konrad Kwaśniak. Studenci Anna Głowacka i Mateusz Iwański byli także uczestnikami w programie „Mistrzowie Dydaktyki”.