Nagrody dla młodych artystów wręczone w Uniwersytecie Rzeszowskim

19 grudnia 2019 r., w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród w organizowanym przez Instytut Nauk Socjologicznych UR i Urząd Marszałkowski konkursie „Podkarpacie - tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego. Nasze osiągnięcia i wyzwania ”.

Nagrody wręczali: Jego Magnificencja prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego i ks. dr hab. Witold Jedynak, prof. UR, dyrektor INS.

Ze strony organizatorów w wydarzeniu uczestniczyli pracownicy INS UR: dr Mieczysław Janowski, dr Hubert Kotarski, dr Krzysztof Piroga, dr Mariusz Palak,  dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim Wioletta Rejman.

Galę Finałową konkursu prowadziła dr hab. Krystyna Leśniak-Moczuk, prof. UR.

Laureatami konkursu zostali:

1. Blok Paweł (kl. VIII) - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rączynie.
  2. Kołcz Maria (kl. III) - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Biedaczowie.
  3. Kozar Karol (kl. VI) - Szkoła Podstawowa Nr 6 im ks. P. Skargi w Jarosławiu.
  4. Piekarz Karol (kl. VI) - Szkoła Podstawowa im. St. Staszica Tyczynie.
  5. Piotrowska Milena (kl. VII) - Szkoła Podstawowa Sportowa Nr 33 w Rzeszowie (I miejsce w kategorii szkół podstawowych).
  6. Rospond Paweł (kl. IV) - Szkoła Podstawowa w Makowiskach.
  7. Sikora Maja (kl. V) - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Rzeszowie (I miejsce w kategorii szkół podstawowych).
  8. Strzępka Magdalena (kl. VIII) - Szkoła Podstawowa im. ks. T. Wiatra w Łączkach Brzeskich.
  9. Klesyk Klaudia (kl. I) - Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.
  10. Kowalska Gabriela (kl. I) - Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie (I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych).
  11. Krupa Ewelina (kl. I) - Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Prace fotograficzne, plastyczne, literackie i multimedialne obrazowały 20 lat zmian, sukcesów, osiągnięć i wyzwań w naszym województwie.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1600 zł, a pozostali laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez marszałka województwa podkarpackiego. Nagrody dla wyróżnionych ufundował Instytut Nauk Socjologicznych UR.

Na zakończenie uroczystości zaprezentowało swój talent wokalny dwóch braci Wiktor (9 lat) i Marcel (11 lat) Kotuła z Centrum Sztuki Wokalnej Anny Czenczek z Rzeszowa.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.