NAGRODY DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU SZTUKI UR NA IX KAZIMIERSKIEJ PLENERIADZIE UCZELNI ARTYSTYCZNYCH 2019 W KAZIMIERZU DOLNYM n. WISŁĄ

W ubiegłą niedzielę zakończył się dziewiąty – trwający od 4 do 14 kwietnia – plener malarski w ramach cyklicznej imprezy – Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych w Kazimierzu Dolnym n. Wisłą, zorganizowany przez warszawską „Fundację Galerii STALOWA”. W tegorocznej edycji Pleneriady uczestniczyli studenci i pedagodzy wyższych szkół artystycznych: gdańskiej ASP, poznańskiego UA i Wydziału Sztuki UR. Andżelika Bieniek II G, Agnieszka Ciura I/2 Sz.W, Dorota Kasprzyk III Sz.W, Michalina Urbaczka III Sz.W, Rafał Barszczowski III Sz.W, Bartłomiej Grudzień, II Sz.W, to skład sześcioosobowej grupy studentów Wydziału Sztuki UR, pod opieką artystyczną profesora UR, Jarosława Sankowskiego i pomocy merytorycznej profesor UR Doroty Sankowskiej. Plener obfitujący w wystąpienia seminaryjne profesorów, połączony był z konkursem na najlepszą pracę, i najlepszą grupę plenerową. Wieloosobowe Jury, w którego skład wchodzili uczestnicy pleneru, sponsorzy, pedagodzy i profesorowie reprezentujący wyższe uczelnie: ASP Kraków, ASP Warszawa, UMCS Lublin, ASP Gdańsk, UA Poznań i W.S.UR wyłoniło nagrodzonych w Pleneriadzie.  Pierwsze miejsce, wraz z nagrodą pieniężną i rzeczową, za zestaw prac otrzymał student Wydziału Sztuki UR - Bartłomiej Grudzień, drugą nagrodę otrzymała, studentka UAP – Zuzanna Dudek, trzecią, również studentka UR – Dorota Kasprzyk za zestaw prac. Przyznano również pięć wyróżnień, wraz z nagrodami rzeczowymi, z których dwie otrzymały studentki naszego Wydziału; Andżelika Bieniek i Agnieszka Ciura.  Ponadto, jako zespół zajęliśmy pierwsze miejsce, wśród zaproszonych uczelni: ASP Gdańsk i UAP. Wystawa poplenerowa otwarta na zakończenie pleneru w gościnnych pomieszczeniach Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki KOKPiT przy ul. Lubelskiej 12, czynna będzie do końca maja b.r, następnie prace uczestników pleneru prezentowane będą w Galerii Stalowa przy ul. Stalowej w Warszawie. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom IX Pleneriady.

Materiał filmowy z wernisażu: link