Noc Biologów 2020 w Uniwersytecie Rzeszowskim

Fotorelacja z Nocy Biologów UR, która odbyła się 10 stycznia 2020 r. To piękne wydarzenie popularyzujące naukę zostało zorganizowane przez: pracowników i studentów Instytutu Biologii i Biotechnologii przy udziale pracowników Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Noc Biologów była wspaniałą okazją by spotkać się z naukowcami zarówno w salach wykładowych jak i w laboratoriach, a także samodzielnie wykonać doświadczenia, przeprowadzić obserwacje mikroskopowe, poznać z bliska rośliny i zwierzęta, wziąć udział w dyskusji czy zaznajomić się z pokazami przygotowanymi w ramach interaktywnej wystawy. Wydarzenie to było skierowane głównie do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale jesteśmy przekonani, że każdy pasjonat biologii z pewnością znalazł coś dla siebie.

Zdjęcia: Piotr Ziemba i Bartosz Babelski