Piłkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego II drużyną w Polsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej

Drużyna piłkarzy Uniwersytetu Rzeszowskiego sięgnęła po srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej, które odbywały się w Bydgoszczy w dniach 16-19.06.2024 r. W finale ekipa UR prowadzona przez trenera Wiesława Gołdę musiała uznać wyższość drużyny Uniwersytetu Jana Długosza z Częstochowy. Po emocjonujących rzutach karnych.

Po pierwszym dniu AMP-ów nikt nie spodziewał się takiego sukcesu jakim jest srebrny medal Mistrzostw Polski. W pierwszym meczu rozgrywanym na boiskach Polonii Bydgoszcz zawodnicy UR musieli uznać wyższość drużyny AWFiS Gdańsk z wynikiem 2:3, drugi mecz zremisowali z gospodarzem Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy 2:2 i aby zagrać w ćwierćfinale w drugim dniu Mistrzostw musieli wygrać ponad 4 bramkami. Zrobili to z nawiązką i rozbili drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia aplikując rywalom 8 bramek z wynikiem końcowym 8:0. - relacjonuje Mateusz Salamon, Prezes AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Drużyna trenera Gołdy z meczu na mecz prezentowała się coraz lepiej i w ćwierćfinale zwyciężyła z drużyną Uniwersytetu Łódzkiego 3:0 meldując się w półfinale. Na ostatniej prostej zawodnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego zmierzyli się z drużyną Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jednak jak podkreśla Prezes AZS - nie było równych, po wygranej 1:0 dostali się do finału, w którym przeciwnik okazał się lepszy.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu, jakim jest wicemistrzostwo Polski.

Gratulujemy!