Podpisanie umowy o partnerstwie i współpracy naukowej między Uniwersytetem Rzeszowskim a Międzynarodowym Instytutem Inkluzji

10 października 2024 roku JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. n. med. Adam Reich spotkał się z Dyrektor Międzynarodowego Instytutu Inkluzji (Lwów, Ukraina)  dr docent Zorianą Łeniw w celu podpisania umowy o partnerstwie i współpracy, w ramach której planowana jest organizacja staży naukowych dla naukowców z Ukrainy w obszarze dyscypliny sztuk muzycznych, jak również szeroko pojętej humanistyki.

Międzynarodowy Instytut Inkluzji ma spore doświadczenie w organizacji szkoleń naukowych, staży międzynarodowych, konferencji, kongresów oraz seminariów naukowo-praktycznych.

Przygotowywany przez Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego program staży naukowych obejmie 180 godz. zajęć dydaktycznych, a z proponowanej oferty kształcenia skorzysta minimum 40 naukowców z wielu ośrodków uniwersyteckich i kształcenia artystycznego Ukrainy.

Podpisanie tej umowy to nie tylko istotny element w procesie integracji międzynarodowej, lecz również możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń naukowych oraz twórczej współpracy.

fot. Michał Święcicki