Porozumienie Uniwersytetu Rzeszowskiego z Krajową Radą Spółdzielczą

14 lutego 2019 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek oraz dr Jerzy Jankowski Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej podpisali porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim i Krajową Radą Spółdzielczą dotyczące uruchomienia filii Spółdzielczego Instytutu Badawczego Krajowej Rady Spółdzielczej oraz podjęcia przez Uniwersytet Rzeszowski działań w kierunku uruchomienia studiów podyplomowych i szkoleń dla organizacji spółdzielczych. Dokument jest konsekwencją umowy ramowej o współpracy podpisanej w 2018 roku. Celem umowy jest transfer wiedzy i doświadczeń pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Krajową Radą Spółdzielczą oraz promowanie idei spółdzielczych jako ważnej form aktywizacji społecznej i gospodarczej społeczeństwa. Siedzibą Instytutu będzie Wydziału Ekonomii UR.

Porozumienie Uniwersytetu Rzeszowskiego z Krajową Radą Spółdzielczą

W spotkaniu uczestniczyli:

JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dr hab. Grzegorz Ślusarz, prof. UR, Prorektor ds. Finansów i Organizacji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Dr Jerzy Jankowski - Przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej

Dr hab. Antoni Magdoń, prof. UR – Dyrektor Regionu w Pekao SA