Prof. dr hab. Adam Reich, Rektor Elekt UR został powołany na konsultanta wojewódzkiego

Mamy zaszczyt poinformować, że konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii został prof. dr hab. n. med. Adam Reich, Rektor Elekt Uniwersytetu Rzeszowskiego. Powołania na pięcioletnią kadencję wręczyła dziś wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Prof. dr hab. Adam Reich, Rektor Elekt UR jest kierownikiem Kliniki Dermatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Od września br., obejmie urząd Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m.in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.