Spotkanie prof. dra hab. n. med. Adama Reicha, Rektora Elekta UR z Przedstawicielami Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji

19 czerwca 2024 roku w siedzibie Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się spotkanie o dużym znaczeniu dla przyszłości współpracy akademicko-wojskowej. Rektor Elekt Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Adam Reich, spotkał się z płk. Arturem Chapskim, szefem Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (CWCR) w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli również szef rekrutacji i promocji CWCR, ppłk. Andrzej Korytko, oraz naukowcy z Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. Krzysztof Żarna, prof. UR i dr hab. Maciej Milczanowski, prof. UR.

Głównym celem spotkania było omówienie możliwości i perspektyw współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Ośrodkiem Zamiejscowym Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie. Uczestnicy dyskutowali na temat wspólnych projektów, które mogą być realizowane w najbliższej przyszłości, z naciskiem na inicjatywy, które mogą przynieść korzyści zarówno środowisku akademickiemu, jak i wojskowemu.