Rozpoczęła się 52. Konferencja Muzykologiczna Związku Kompozytorów Polskich ,,Muzyka polska. Tradycja i współczesność”

W ramach 52. Konferencji Muzykologicznej Związku Kompozytorów Polskich, zatytułowanej ,,Muzyka polska. Tradycja i współczesność” odbywają się wykłady plenarne, panele dyskusyjne, prezentacje referatów, koncerty oraz wystawy. Możliwość goszczenia niemal 70 muzykologów z tak wielu uniwersytetów i uczelni artystycznych, jest dla naszej Alma Mater wielkim zaszczytem i wyróżnieniem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji dostępnym na stronach organizatorów i uczestnictwa w wybranych wydarzeniach.

7 września dzień konferencyjnych obrad uczestnicy podsumowali koncertem Muzyka i Poezja Tradycja i Współczesność w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na scenie wystąpiły utalentowane Artystki; Anna Mikołajczyk-Niewiedział - sopran i Ewa Guz-Seroka - pianistka.