Sekcja Mechatron SEP – WiredTeam zdobyła I miejsce na East Robots 2019

Sekcja koła naukowego Mechatron - WiredTeam uzyskała w międzynarodowym konkursie East Robots 2019 w Białymstoku I miejsce w kategorii Freestyle.

EastROBO to międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się na Politechnice Białostockiej. To świetny czas dla każdego entuzjasty robotyki i technologii. Na miejscu można obserwować wiele różnych rodzajów robotów i autonomicznych urządzeń, w tym nawet niektóre walki między nimi! więcej informacji - https://eastrobo.pl/

Wynik drużyny UR w składzie: Alina Zięba, Grzegorz Pado, Wojciech Słysz i Karol Nawrot to ogromny sukces nie tylko dla studentów, ale dla całego Uniwersytetu. Pokazuje, że nasi studenci potrafią bardzo wiele.

Co więcej – to nie ich jedyny sukces w ostatnim czasie. Tydzień temu zdobyli II miejsce podczas Bałtyckiej Bitwy Robotów w Gdańsku – więcej informacji – https://balticrobo.eu/

A co do powiedzenia o swoim sukcesie mają zwycięzcy:

"EastRobots 2019 w Białymstoku to kolejna edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego robota w różnych kategoriach. Mogliśmy tam zobaczyć m.in linefollowery, SUMO w różnych specyfikacjach, feast, a także projekty wykonane przez najmłodszych.

Jesteśmy ekipą, która od trzech lat zajmuje się tworzeniem i udoskonalaniem projektów z zakresu robotyki, mechatroniki oraz programowania. Wystartowaliśmy w konkurencji Freestyle z projektem składającym się z: skanera 3D, drukarki 3D, manipulatora, magazynku z czujnikiem koloru i taśmociągu sterowanych za pomocą autorskiej aplikacji WiredOS.

Dzięki tej strukturze chcemy stworzyć możliwość w pełni kontrolowanej produkcji nisko seryjnej, zgodnej z założeniami przemysłu 4.0. Freestyle to konkurencja, w której liczy się kreatywny pomysł. Oceniane są tutaj poszczególne walory projektu: innowacyjność pomysłu, realizacja od strony technicznej, estetyka wykonania i stopień zaawansowania technologicznego.

Kategorię Freestyle reprezentowało aż 13 projektów z kraju i zagranicy. Widzieliśmy m.in. łazika, który był przystosowany do poboru próbek ściółki leśnej do badań, a także humanoidalnego robota-boksera sterowanego za pomocą kinecta wykonanego przez studentów Politechniki Warszawskiej, a także rozwiązania inteligentnego domu.

W turnieju honorowane było I miejsce oraz nagroda publiczności. Cieszymy się, że nasz trud i ciężka praca zostały docenione i w wyniku tej zaciętej rywalizacji zostaliśmy laureatami konkursu. Mimo tak ogromnego sukcesu nie zamierzamy osiąść na laurach i liczymy na dalsze osiągnięcia."

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!