Studenci Koła Naukowego Informatyki ponownie pojadą na Digital Dragons.

Projekt gry mobilnej 2D studentów kierunku Informatyka i Koła Naukowego Informatyki o nazwie "Siblings" znalazł się w ścisłym gronie finalistów konkursu Students Talent Show odbywającego się w ramach Digital Dragons największej  konferencji branżowej w Europie Centralnej w branży gier wideo (http://digitaldragons.pl/).

Skład zespołu projektowego: Szymon Kusiak oraz Mateusz Molik. Gra Siblings to gra logiczna dedykowana pod urządzenia mobilne w której gracz pod presją czasu zmaga się z rozwiązaniem łamigłówki. Podczas rozgrywki dysponuje figurami geometrycznymi (kwadraty, trójkąty, romby  oraz okręgi) których własności musi wykorzystać do rozwiązania łamigłówki. Na chwilę obecną w grze jest dostępne 25 łamigłówek.

Dzięki zakwalifikowanie się do ścisłego grona finalistów, członkowie Koła Naukowego Informatyków mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach w Krakowskim Parku Technologicznym , celem dopracowania swoich projektów przed końcową prezentacją podczas dwudniowej majowej konferencji Digital Dragons.