Stypendia Rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego

W systemie Wirtualna Uczelnia udostępniono możliwość złożenia wniosku o stypendium Rektora na rok akademicki 2023/2024

Złóż wniosek

Studenci/doktoranci, którzy ubiegają się o świadczenia mają obowiązek zapoznać się z aktualnym Regulaminem świadczeń dla studentów.

Zasady składania wniosków o świadczenia:
Student ma obowiązek:
• zarejestrować wniosek o przyznanie świadczenia - w wersji elektronicznej, poprzez system Wirtualna Uczelnia;
• wydrukować wniosek, o którym mowa w pkt. a i złożyć w formie papierowej wraz z wymaganymi załącznikami odpowiednio:
– wnioski o stypendium socjalne, dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogę w dziekanatach/Sekcji Spraw Socjalnych poszczególnych Kolegiów,
– wnioski o stypendium Rektora w Dziale Kształcenia/Sekcji Spraw Socjalnych.
Osoba zrekrutowana na I rok studiów w UR, może złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w formie papierowej bez uprzedniej rejestracji w systemie elektronicznym Wirtualna Uczelnia, zgodnie ze wzorem wniosku stanowiącym załącznik do Regulaminu, dostępnym dla studentów na stronie internetowej UR, z zastrzeżeniem, że po uzyskaniu dostępu do systemu Wirtualna Uczelnia jako student UR zarejestruje wniosek w systemie, w terminie do 10 października w semestrze zimowym/10 marca w semestrze letnim.
Za terminowe złożenie wniosku i prawidłowe skompletowanie dokumentów niezbędnych do ubiegania się o przyznanie świadczeń odpowiada student.

Przypominamy o terminach składania wniosków:
Stypendium socjalne i stypendium dla osób niepełnosprawnych:
Semestr zimowy:
• do 15 lipca dla studentów II roku studiów i wyżej,
• do 5 października dla studentów przyjętych na I rok studiów,

Stypendium Rektora:
• do 5 października

Zapomoga:
• niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 4 miesięcy od daty zdarzenia uprawniającego do przyznania świadczenia.

Jeżeli terminy, o których mowa w ust. 1, przypadają na dzień ustawowo wolny od pracy, ulegają one przesunięciu na najbliższy dzień roboczy.

Zmiana zasad potwierdzania średniej ocen do stypendium Rektora
W związku ze zmianami wprowadzonymi w Regulaminie świadczeń dla studentów, wniosek o stypendium Rektora należy złożyć w Sekcji Spraw Socjalnych Działu Kształcenia, ul. T. Rejtana 16C, bud. A1, parter, pok. nr 36, bez konieczności potwierdzania uzyskanej średniej ocen w dziekanacie Kolegium (dotychczas z wydrukowanym wnioskiem student udawał się do dziekanatu w celu uzyskania potwierdzenia uzyskanej średniej ocen).

Fot. Michał Święcicki