Aktualności

Sukces Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce!

W dniach 17-18 lutego 2024 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Przez dwa dni uczestnicy HMP LA w Arenie Toruń rywalizowali o jak najlepsze wyniki. Lekkoatleci z całego kraju walczyli o medale i poprawę swoich życiowych rekordów. Wśród zawodników byli również studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy do Rzeszowa wrócili z medalami.

Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy UR wywalczyli następujące medale.

PODWÓJNY ZŁOTY MEDAL

Oliwer Wdowik zdobył zloty medal w biegu na 60 metrów.

Oliwer jest studentem Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Oliwier Wdowik zdobył również złoty medal w biegu na 60 metrów w kategorii do lat 23 (u23)

SREBRNY MEDAL

Albert Komański zdobył srebrny medal w biegu na 200 metrów.

Albert jest studentem Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku wychowanie fizyczne.

ZŁOTY MEDAL

Judyta Zwolińska zdobyła zloty medal w biegu na 200 metrów w kategorii do lat 23 (u23).

Judyta jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku dietetyka.

SZTAFETA

6 miejsce - sztafeta 4x200 m w składzie:

Wiktoria Wrońska (studentka kierunku lekarskiego)

Emilia Dąbek (studentka kierunku wychowanie fizyczne)

Judyta Zwolińska (studentka kierunku dietetyka)

SKOK W DAL

10. miejsce w skoku w dal zajęła Magdalena Golec, studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku ekonomia

BIEG NA 200 METRÓW

W biegu na 200 metrów 10. miejsce zajęła studentka wychowania fizycznego Emilia Dąbek

BIEG NA 60 METRÓW

18. miejsce w biegu na 60 metrów zajęła studentka kierunku lekarskiego Wiktoria Wrońska

Klub, w którym na co dzień trenują studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego CWKS Resovia Rzeszów zajął 3 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Trenerem zawodników specjalizujących się w sprintach jest Janusz Mazur, a od skoku w dal Mirosław Wierzbicki.

Ogromne gratulacje dla studentów oraz trenerów!