UCTT i InventUR Partnerami w Projekcie Science4Business – 6 Milionów PLN na Wsparcie Komercjalizacji Innowacji

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Uniwersyteckie Centrum Transferu Technologii UR oraz spółka celowa InventUR sp. z o.o. uzyskały status Partnera i tym samym dofinansowanie w ramach projektu Science4Business – Nauka dla Biznesu. 1 - „Inkubator Rozwoju” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

UCTT i InventUR zostały docenione przez wiodące jednostki naukowe, co pozwoliło na utworzenie Konsorcjum i wspólne aplikowanie o środki. Liderem jest Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o. Obok naszych Uniwersyteckich jednostek w skład Konsorcjum wchodzą:

• Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej sp. z o.o.
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Narodowe Centrum Badań Jądrowych
  • Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy
  • Uniwersytet w Białymstoku.

Ogólna wartość projektu to 22 200 000 PLN, z czego UCTT i InventUR otrzymają dofinansowanie w wysokości 6 000 000 PLN na lata 2025-2028.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału komercjalizacyjnego wyników prac B+R uzyskanych w Uniwersytecie Rzeszowskim. W ramach działań będą wspierane badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe w formie grantów na opracowanie i wytworzenie prototypów o wysokim poziomie gotowości do komercjalizacji oraz opracowanie dokumentacji wdrożeniowej, usługi rzecznika patentowego, certyfikacja, badanie rynku itp.

Efektem końcowym będzie zwiększenie liczby zawartych umów o współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym i otoczeniem gospodarczym, zwiększenie liczby skomercjalizowanych prac B+R oraz utworzenie nowych spółek typu spin-off/spin-out.