SUKCES ZESZYTÓW NAUKOWYCH UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO, SERIA PRAWNICZA

Uprzejmie informujemy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ustalił listę projektów zakwalifikowanych do finansowania  w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”. Wśród nich znalazły się również "Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego, Seria Prawnicza" wydawane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego (dr hab. Renata Świrgoń - Skok, prof. UR - redaktor naczelny; dr Grzegorz Maroń - sekretarz redakcji).

Celem programu jest wsparcie polskich czasopism naukowych nieujętych w międzynarodowych bazach o największym zasięgu, lecz publikujących artykuły naukowe o wysokim poziomie. Wsparcie to ma być przeznaczone na podniesienie poziomu praktyk wydawniczych i edytorskich umożliwiających wejście tych czasopism do międzynarodowego obiegu naukowego. Artykuły naukowe publikowane w tych czasopismach będą uwzględniane przy ewaluacji działalności naukowej. Czasopisma objęte pomocą w ramach programu zostaną również umieszczone w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.

Zapraszamy do publikowania w "Zeszytach Naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Seria Prawnicza".