Aktualności

Sukcesy pływaków BON UR podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski

W dniach 10–12 maja 2024 r. na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się VIII edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu. W zawodach pływackich wzięli udział studenci reprezentujący kluby AZS z 29. uczelni w Polsce.

Biuro do Spraw Osób z Niepełnosprawnościami i Klub Uczelniany AZS UR reprezentowało 6 studentów, którzy po raz kolejny zaprezentowali swoje sportowe talenty na najwyższym poziomie.

Dwa złote medale

Debiutujący na zawodach, Bogdan Pawłowski, student I roku na kierunku lekarskim, zdobył dwa złote medale, na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i 50 metrów stylem klasycznym, deklasując pozostałych uczestników zawodów.

Srebro

Gracjan Nowak, student II  roku  kierunku wychowanie fizyczne i I roku kierunku fizjoterapia zdobył srebrny medal, na dystansie 25 metrów stylem klasycznym.

Brąz

Kolejny debiutant, Michał Domański, student I roku kierunku informatyka zdobył brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Z brązowym medalem do Rzeszowa wróciła również Katarzyna Karakin, studentka I roku na kierunku biologia.

Patryk Bem, student I roku studiów uzupełniających magisterskich kierunku administracja zdobył brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem klasycznym.

Sztafeta

Reprezentanci UR wzięli również udział w wyścigach sztafetowych, zdobyli dwa złote medale na dystansach; 4x25 metrów stylem dowolnym oraz 4x50 metrów tym samym stylem.

Sztafeta męska reprezentowała Uniwersytet Rzeszowski w składzie:

• Paweł Biernacki, absolwent kierunku lekarskiego
  • Michał Domański
  • Gracjan Nowak
  • Bogdan Pawłowski

Podczas zawodów pływakami opiekował się trener mgr Artur Szymański. Studenci na co dzień trenują pod okiem trenerów; dr hab. Iwony Tabaczek-Bejster, prof. UR oraz mgr Artura Szymańskiego.