Aktualności

Sukcesy reprezentacji Uniwersytetu Rzeszowskiego w pływaniu podczas Akademickich Mistrzostw Polski

W dniach 4-6 kwietnia 2019r. odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.Ta największa w Polsce impreza akademicka zgromadziła na starcie 872 zawodników z 74 uczelni. Doskonale spisała się w niej reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobywając 11 medali. Barwy UR reprezentowali:

• Michał Wieczorek II SUM WF zaoczny.

Akademicką Mistrzynią Polski na dystansie 50 m st. grzbietowym i V-ce Mistrzynią na dystansie 50 m st. dowolnym została Katarzyna Górniak zdobywając ponadto dwa złote medale na tych dystansach w kategorii Uniwersytetów.

Brązowy medal w kategorii open i złoty medal w kategorii Uniwersytetów na dystansie 100 m st. grzbietowym zdobyła Aleksandra Niemiec.

Srebrny i brązowy medal w Uniwersytetach na dystansie 100 i 50 m st. klasycznym to zdobycz Oliwera Paczyńskiego.

Srebrny medal w Uniwersytetach przypadł sztafecie kobiet na dystansie 4x50 m st. zmiennym w składzie(K. Górniak, K. Zdziobło, A. Niemiec, N. Szymańska), a brązowy medal w  tej samej konkurencji zdobyli mężczyźni w składzie (K. Ciepiela, K. Brzykowski, M. Jaskier, O. Paczyński).

Bardzo blisko medali byli finaliści Finału B:Aleksandra Niemiec na 50 m st. grzb., Krystian Brzykowski na 50 i 100 m st. klas., Mateusz Jaskier na 50 i 100 m st. klas., Kacper Ciepiela na 50 m st. grzb., Bartosz Kowalik na 100 m st. klas.

Brązowy medal w klasyfikacji drużynowej Uniwersytetów przypadł zawodnikom UR,a w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego uplasowała się na 7 miejscu w Polsce na 74  startujące uczelnie (w tym 17 Uniwersytetów).

Trenerem i opiekunem ekipy UR był mgr Zbigniew Sarna CSIR.