Światowy Dzień Walki z Rakiem - 2 lutego 2019

W imieniu Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny w Rudnej Małej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszamy chorych i ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem - 2 lutego 2019 r. w godz. 10:00-13:00.

Specjalnie przygotowany program działań profilaktycznych i edukacyjnych obejmuje wykłady najlepszych specjalistów leczących m.in. raka płuca.

Podczas spotkania:

• Wysłuchasz wykładów najlepszych specjalistów
  • Dowiesz się, co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór
  • Dowiesz się, jak dbać o siebie oraz poznasz sygnały ostrzegawcze, które powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza specjalisty
  • Stworzysz swój indywidualny plan rzucenia palenia

PROGRAM WARSZTATÓW

Szpital Św. Rodziny, budynek A, parter, gabinet 0.42

Konsultacje z lek. Jakubem Perdeusem –

specjalistą chirurgii klatki piersiowej

Szpital Św. Rodziny, budynek A, piętro II, sala konferencyjna

NOWOTWORY KLATKI PIERSIOWEJ. ROZPOZNANIE, PROFILAKTYKA, LECZENIE

lek. Jakub Perdeus (Szpital Św. Rodziny)

JAK LECZYĆ FARMAKOLOGICZNIE UZALEŻNIENIE OD TYTONIU?

prof. dr hab. n. med. Piotr Tutka (Kierownik Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Wydziału Medycznego Uniwersytetu  Rzeszowskiego)

BADANIA PROFILAKTYCZNE W PREWENCJI NOWOTWORÓW ZŁOŚLIWYCH

dr n. med. Małgorzata Marć (Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego)

ZDROWE WYBORY - ZDROWE ŻYCIE. KODEKS WALKI Z RAKIEM