Trzech naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego laureatami konkursu MINIATURA 8

Z radością informujemy, że 3 naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu NCN MINIATURA 8:

• Dr Sabina Galiniak z Kolegium Nauk Medycznych „Modulatory CFTR a stres oksydacyjny w mukowiscydozie” na kwotę 34 705 zł.

Projekt stanowi badania wstępne i ma na celu ocenę w czasie leczenia oksydacyjnych modyfikacji białek surowicy u chorych na CF, którzy przyjmują modulatory CFTR.

• Dr Joanna Kaszuba z Kolegium Nauk Przyrodniczych „Badania właściwości funkcjonowania natywnych i modyfikowanych preparatów białkowych z nasion ogórecznika lekarskiego (Borago offcinalis L.) na kwotę 44 330 zł.

Celem jest badanie właściwości funkcjonalnych uzyskanych preparatów białkowych z nasion ogórecznika lekarskiego natywnych oraz poddanych modyfikacjom w zależności od metody ekstrakcji oraz sposobu modyfikacji białka.

• Dr Marcin Wiącek z Kolegium Nauk Medycznych „Porównanie wartości ciśnień tętniczych pozyskanych w sposób inwazyjny i nieinwazyjny w trakcie leczenia udaru niedokrwiennego mózgu metodą trombektomii mechanicznej w znieczuleniu ogólnym – badanie pilotażowe na kwotę 7 150 zł.

Celem jest przeprowadzenie badania pilotażowego oceniającego zasadność kolejnych analiz o charakterze prospektywnym, obejmujących większe grupy pacjentów i oceniających wpływ Rodzaju pomiaru ciśnienia tętniczego na parametry kliniczne.

Serdecznie gratulujemy!