Uniwersytet Rzeszowski gospodarzem PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20

W dniach 10-12 lutego w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U18 i U20. W tym czasie towarzyszyło nam wiele sportowych emocji, a zawodnikom zacięta rywalizacja o jak najlepsze wyniki.

Ponad 1000 młodych sportowców z 215 klubów wzięło udział w tegorocznych mistrzostwach.

Zobacz relację filmową.

Oficjalna ceremonia otwarcia Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 odbyła się 11 lutego. W ceremonii udział wzięli:

Prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Zastępca Prezydenta Rzeszowa- Krystyna Stachowska

Prezes Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki- Michał Titinger

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Henryk Olszewski

Wójt Gminy Świlcza- Adam Dziedzic

Polska lekkoatletka, Mistrzyni Polski z 2018, 2019 i 2022, Olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Monachium 2023, zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów- Anna Wielgosz

Wiceprezes Komisji Sporu Kobiet ds. kontaktów z samorządami i klubami, lekkoatletka- Urszula Jaros

Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego- Stanisław Kruczek

Gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 2023 jest ponownie Uniwersytet Rzeszowski. Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne Ośrodek Badań w Sporcie to miejsce spełniająca najwyższe standardy i profesjonalny ośrodek badawczy nic więc dziwnego, że stało się ono gospodarzem ogólnopolskiej imprezy sportowej już po raz drugi.

Zdjęcia: Michał Święcicki