UR w promocji zrównoważonego rozwoju w Europie

21 kwietnia 2019 roku Uniwersytet Rzeszowski współuczestniczył w promocji zrównoważonego rozwoju w Europie. W ramach współpracy z interesariuszami zewnętrznymi odbyło się spotkanie z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, którzy w ramach programu ERASMUS+ PROGRAM KA2 STRATEGIC PARTNERSHIP BETWEEN SCHOOLS realizują projekt: How sustainable is my school?

Działania obejmują okres 01.09.2017 – 31.08.2020. Umożliwiają współpracę 5 partnerów: Polski, Francji, Niemiec, Włoch i Rumunii.

50 osobowa grupa młodzieży z tych krajów wysłuchała na Uniwersytecie Rzeszowskim wykładu „Sustainable Development. How to monitor my activity?” Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Joanna Kostecka z Katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa i Edukacji Środowiskowej na Wydziale Biologiczno-Rolniczym. Zapraszamy także innych zainteresowanych do współpracy w zakresie interpretacji i organizacji zrównoważonego rozwoju.