Uroczysta Inauguracja Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego – rok akademicki 2019/2020.

12 października 2019  r. w auli „Kula” w budynku A0 UR przy ulicy Pigonia 1 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim.

Zajęcia dla studentów MUR odbywać się będą w trzech grupach wiekowych, które w zależności od specyfiki zajęć w poszczególnych kolegiach i instytutach będą dzielone na mniejsze grupy:

grupy studentów MUR z klas I-III SP

grupy studentów MUR z klas IV-VI SP

grupy studentów MUR z klas VII-VIII SP

Studenci każdej z grup po uroczystej inauguracji (podczas której złożyli ślubowanie przed Prorektorem ds. Studenckich i Kształcenia, dr hab. Wojciechem Walatem, prof. UR)  odebrali indeksy, identyfikatory i pakiety startowe. Mieli także możliwość uczestniczenia w pierwszych w tym roku akademickich zajęciach. Ofertę do wyboru przygotowali: Studium Języków Obcych oraz Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa.

Inauguracja połączona była z otwarciem kolejnej, jesienno-zimowej edycji interaktywnej wystawy popularnonaukowej Eksploratorium organizowanej cyklicznie przez Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie Upowszechniana Wiedzy Explores. Otwarcia wystawy dokonał Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. prof. UR Wojciech Walat.

Nad bezpieczeństwem MURowców czuwali studenci z Ratownictwa Medycznego.

W imieniu Pana Rektora, swoim, koordynatorów MUR i wykładowców UR życzę wielu radości i satysfakcji z nauki na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim!

dr Anna Steliga

Pełnomocnik Rektora ds. Organizacji MUR

Galeria zdjęć z wydarzenia:    http://www.mur.ur.edu.pl/uroczysta-inauguracja-malego-uniwersytetu-rzeszowskiego-rok-akademicki-20192020-pierwsze-zajecia-akademickie-wystawa-interaktywna-eksploratorium/