Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych w Uniwersytecie Rzeszowskim

7 czerwca w Uniwersytecie Rzeszowskim miała miejsce uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych. JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego wręczył nagrody zasłużonym dla społeczności akademickiej osobom.  Od ostatniej promocji upłynęło pół roku, w tym czasie 18 osób uzyskało stopień doktora, 14 osób stopień doktora habilitowanego.

Laur Naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego dla prof. dra hab. n. med. Artura Mazura, Prorektora ds. Kolegium Nauk Medycznych.

W tym roku po raz dwunasty przyznany został Laur Naukowy UR honorujący osobę o najwyższych osiągnięciach naukowych w okresie ostatnich czterech lat. Kapituła powołana przez JM Rektora przyznała to zaszczytne wyróżnienie prof. dr. hab. n. med. Arturowi Mazurowi z Kolegium Nauk Medycznych.

Podczas uroczystości prof. dr hab. Elżbieta Feret wręczyła również statuetkę Lauru naukowego poprzedniemu laureatowi nagrody dr. hab. Marcinowi Wołoszynowi, prof. UR z Kolegium Nauk Humanistycznych.

Lider Uniwersytetu Rzeszowskiego

Statuetką i tytułem Lidera Uniwersytetu Rzeszowskiego zostało wyróżnionych pięć osób.

Wyróżnienie w obszarze nauk humanistycznych otrzymał dr hab. Krzysztof Bochenek, prof. UR

Wyróżnienie w obszarze nauk społecznych otrzymała dr hab. Anna Golonka, prof. UR

Wyróżnienie w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych i rolniczych otrzymał dr hab. Maciej Wnuk, prof. UR

Wyróżnienie w obszarze nauk medycznych, o zdrowiu i kulturze fizycznej otrzymała dr hab. Justyna Wyszyńska, prof. UR

Wyróżnienie w obszarze sztuki otrzymała dr hab. Magdalena Uchman, prof. UR

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego pogratulował nagrodzonym.

Nagrody Rektora UR

Nagrodę indywidualną za uzyskanie tytułu profesora otrzymali:

• prof. dr hab. Ewa Szpunar-Krok
  • prof. dr hab. Radosław Grabowski
  • prof. dr hab. inż Anna Koziorowska
  • prof. dr hab. n. med. Beata Sas-Korczyńska

Nagroda za indywidualna za uzyskanie stopnia doktora habilitowanego

• dr hab. Małgorzata Szostek
  • dr hab. Marta Jańczak-Pieniążek
  • dr hab. Edyta Łuszczki
  • dr hab. Rafał Podgórski
  • dr hab. Anna Czerniecka-Kubicka
  • dr hab. Magdalena Słowik-Borowiec
  • dr hab. Bogdan Saletnik

Nagroda indywidualna za uzyskanie stopnia doktora

• dr Kornelia Łach
  • dr Filip Wołoszyn

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego wręczył dyplomy i pogratulował laureatom.

JM prof. dr hab. Sylwester Czopek przyznał Indywidualne Nagrody Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

• prof. dr hab. Elżbieta Feret
  • prof. dr hab. Paweł Grata
  • prof. dr hab. Idalia Kasprzyk
  • prof. dr hab. Artur Mazur
  • dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR
  • mgr Marzena Filipek
  • dr Maciej Ulita

Promocje doktorów habilitowanych

Uroczystość promocji doktorskiej ma szczególny charakter. Jest ona bowiem końcowym, miłym akcentem wieloletniego trudu doktorów, niewymiernej opieki naukowej promotorów i życzliwej troski wielu ogniw instytucjonalnych naszej Uczelni.

Kolegium Nauk Humanistycznych

Rada Naukowa Kolegium Nauk Humanistycznych przyznała 4 osobom stopień naukowy doktora, 2 osobom stopień doktora habilitowanego, prof. dr hab. Paweł Grata Prorektor ds. Kolegium Nauk Humanistycznych przedstawił sylwetki osób, które w ostatnim półroczu uzyskały stopień doktora habilitowanego.

• dr hab. Edyta Więcławska
  • dr hab. Robert Słabczyński

Kolegium Nauk Medycznych

Rada Naukowa Kolegium Nauk Medycznych przyznała 11 osobom stopień naukowy doktora, 5 osobom stopień doktora habilitowanego, prof. dr hab. Artur Mazur, Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych przedstawił sylwetki osób, które w ostatnim półroczu uzyskały stopień doktora habilitowanego.

• dr hab. Edyta Łuszczki
  • dr hab. Anna Czarnecka-Kubicka
  • dr hab. Rafał Podgórski

Kolegium Nauk Przyrodniczych

Rada Naukowa Kolegium Nauk Przyrodniczych przyznała 5 osobom stopień doktora habilitowanego, prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych przedstawiła sylwetki osób, które w ostatnim półroczu uzyskały stopień doktora habilitowanego.

• dr hab. Małgorzata Szostek
  • dr hab. Marta Jańczak-Pieniążek
  • dr hab. Mateusz Wolanin
  • dr hab. Piotr Potera
  • dr hab. Rafał Rak

Kolegium Nauk Społecznych

Rada Naukowa Kolegium Nauk Społecznych przyznała 3 osobom stopień doktora, 2 osobom stopień doktora habilitowanego. prof. dr hab. Elżbieta Feret, Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych, przedstawiła sylwetki osób, które w ostatnim półroczu uzyskały stopień doktora habilitowanego.

• dr hab. Janusz Zieliński
  • dr hab. Dorota Semków

Promocje doktorskie

Po chlubnym zdaniu egzaminów, które przepisowo zostały ustanowione dla zbadania wiedzy tych, którzy w dziedzinie nauki pragną uzyskać tytuł i godność doktora, zwróciliście się do nas, abyśmy zaszczycili Was tą godnością, do której dążyliście. Lecz najpierw należy złożyć zapewnienie, że zawsze będziecie takimi, jakimi nakazuje Wam być godność, którą otrzymacie - mówił JM Rektor UR prof. dr hab. Sylwester Czopek

Zgodnie z tradycją akademicką ubiegają się oni abyśmy na tej uroczystości promocji potwierdzili tytuły osiągnieć naukowych.

Wypromowani doktorzy z Kolegium Nauk Humanistycznych:

• dr Paweł Dyrda
  • dr Honorata Smerecka
  • dr Artur Żołądź
  • dr Piotr Dariusz Urban

Wypromowani doktorzy z Kolegium Nauk Medycznych:

• dr Krzysztof Czechowski
  • dr Kornelia Łach
  • dr Filip Wołoszyn
  • dr Anna Ciećkiewicz
  • dr Grzegorz Pasternak
  • dr Andrii Pozaruk