Uroczystość wręczenia dyplomów licencjata absolwentom elektroradiologii w Uniwersytecie Rzeszowskim

28 absolwentek i 1 absolwent kierunku elektroradiologia odebrało swoje dyplomy licencjata tj. ukończenia studiów I stopnia.

W dniu 24.07.2024 r. w Auli im. Świętej Jadwigi Królowej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów licencjata absolwentom oraz listów gratulacyjnych dziekana Kolegium Nauk Medycznych dla wyróżnionych studentek za osiągnięcia naukowe i organizacyjne. Tegoroczne dyplomatorium było drugim uroczystym wręczeniem dyplomów absolwentom kierunku elektroradiologia.

Na uroczystości za szczególne osiągnięcia naukowe Listy gratulacyjne dziekana Kolegium Nauk Medycznych otrzymały Panie: Bernadeta Balawejder, Kamila Bielak i Ewa Pyrcioch.

Dodatkowo przyznano nagrodę za wyróżniającą się aktywność naukową dla Pań: Gabrieli Sołgi, Julii Ślamczyk i Natalii Szawary.

Nagrodę za działalność organizacyjną otrzymały Panie: Gabriela Sołga i Dominika Bać.

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął kształcenie studentów na kierunku elektroradiologia w roku akademickim 2013-2014. Do tej pory ukończyło go łącznie 284 absolwentów, a pierwsi absolwenci tego kierunku opuścili mury Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2016 r.

Rozpoczęcie kształcenia na kierunku elektroradiologia w Uniwersytecie Rzeszowskim zapoczątkowało tworzenie solidnej bazy dydaktycznej. Wtedy powstała Katedra Elektrokardiologii pod kierunkiem profesora Andrzeja Urbanika. Pan Profesor we współpracy z ówczesnymi władzami uczelni zadbał o stworzenie przestrzeni dydaktycznej - budynek G4 i budynek G5. W budynku G5 powstały trzy nowe pracownie radiologiczne, a później pracownie: tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz densytometrii. Dzięki temu kierunek elektroradiologia Uniwersytetu Rzeszowskiego może poszczycić się najlepszą w Polsce bazą dydaktyczną.

Absolwentom elektroradiologii życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz spełnienia na każdej płaszczyźnie życia.

Fot. Michał Święcicki