Aktualności

VIII Turniej Par w Brydżu Sportowym

W dniu 5.06.2024 r. odbył się VIII Turniej Par w Brydżu Sportowym o Puchar JM Rektora z okazji 23 rocznicy utworzenia Uniwersytetu Rzeszowskiego. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 64 zawodników, w tym czołowych brydżystów Podkarpacia, stąd też poziom trudności w rozgrywanych 30 rozdaniach był bardzo wysoki. Po ponad czterogodzinnych zmaganiach dopiero w ostatniej rundzie wyłoniona została zwycięska para. W kategorii OPEN zwyciężyli: arcymistrz Jan Kadula i mistrz krajowy Jacek Szczerba. W kategorii AKADEMICY wzięli udział studenci, pracownicy i abiturienci UR (łącznie 13 zawodników), a miejsca na podium w parach zajęli: I miejsce: Janusz Słonina i Tadeusz Marut, II miejsce: Anna Cisek i Robert Brak i III miejsce: Ilona i Aleksander Bobko.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów i sponsorów Turnieju (PWZBS, KU AZS UR, SSiAUR, Ziaja, UR), a szczególnie dla mgr Adama Maryniaka za przygotowanie, poprowadzenie i uczestnictwo w Turnieju. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zajętych miejsc i  do zobaczenia w przyszłym roku.