Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo

Na miejsce akcji przyjeżdża mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oraz wszyscy chętni po rejestracji oddają 450 ml krwi. Po zabiegu dawcy otrzymują 9 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji. Wampiriada w przeciągu ostatnich lat systematycznie się rozwija i cieszy się uznaniem. Odpowiada ona na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie poprzez transfuzję ratuje ludzkie życie. Oprócz samej zbiórki skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi oraz budowania pożądanej postawy obywatelskiej. Wierzymy, że nasze wspólne działania mogą przyczynić się do ratowania ludzkiego życia i budowania świadomości wśród społeczeństwa.

Będzie to 8. edycja w Rzeszowie. Podczas siedmiu akcji, zarejestrowano ponad 900 osób, a w trakcie poprzedniej trzydniowej blisko 200 osób.

Wampiriada jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.

Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - to największa Polska organizacja studencka, która działa już od ponad 30 lat. Zrzesza ponad 1000 aktywnych członków w całym kraju, realizujących szereg inicjatyw społecznych zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnokrajowym. Nasz oddział przy UR jest prężnie działającą jednostką, zrzeszającą ludzi ambitnych, pełnych pasji oraz pomysłów. Zajmujemy się realizacją wielu przedsięwzięć, a ponadto ciągle tworzymy nowe. Swoje zadania realizujemy konsekwentnie i z zaangażowaniem.

Program akcji

W trakcie trwania akcji, dla osób, które oddadzą krew poza standardowymi czekoladami i zwolnieniem przygotowane zostaną upominki ufundowane przez partnerów akcji takie jak np. koszulki z logiem naszej akcji, vouchery, bony zniżkowe oraz inne ciekawe gadżety.

08.05.2019 8:00-13:00

28.05.2019 8:00-13:00

05.06.2019 8:00-13:00

Al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Rejtana

-parking między budynkami A0 i A1

W trakcie akcji odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Ul. Ćwiklińskiej 2, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu budynek D1

W trakcie akcji odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Kino Helios, Al. Powstańców Warszawy 14, obok kampusu PRz

W trakcie akcji w tym dniu wystąpi Dj na żywo, odbędą się bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Link do wydarzenia na fb:

Fanpage: