Wtorki z Panem Cogito w Uniwersytecie Rzeszowskim

21 lutego w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się inauguracyjne spotkanie Wtorki z Panem Cogito. Spotkanie było okazją do refleksji nad tematem „Myślenie robi wrażenie?”. Młodzież była zaangażowana w dyskusję, której celem było zainteresowanie młodzieży filozofią.
Czy w myśleniu młodzi ludzie widzą szansę rozwoju, kwintesencję w pełni ludzkiego życia, drogę do rozwoju jednostek i społeczeństw, czy też przeszkodę w spokojnym cieszeniu się życiem…

W murach Uniwersytetu Rzeszowskiego spotkało się blisko pół tysiąca młodzieży ze szkół podstawowych i szkół średnich Podkarpacia.
Kolejna edycja spotkania Wtorki z Panem Cogito odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku.

Organizatorami wydarzenia są:
Podkarpacki Kurator Oświaty, Uniwersytet Rzeszowski Kolegium Nauk Humanistycznych Instytut Filozofii

Zdjęcia: Michał Święciki