Innego życia nie znaliśmy…Wystawa podczas Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

W dniach 12-18 lipca br. w Miasteczku Festiwalowym podczas XIX Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych prezentowana była wystawa pt. Innego życia nie znaliśmy… Działalność kulturalna rodziny Stalów z Genk-Zwartberg (Belgia).

Pierwszy festiwal odbył się w Rzeszowie w 1969 r. z inicjatywy m.in. Bronisława i Wandy Stalów – ówczesnego kierownictwa Zespołu KRAKUS z belgijskiego Genk. Wystawa prezentuje całokształt aktywności kulturalnej wszystkich członków rodziny: nestorów Wandy i Bronisława, ich dzieci: Artura Stali, Krzysztofa Stali i Danuty Sujew-Stali, a także wnuczki – Sabiny Sujew i zięcia – Alexandra Sujewa.

Wystawa przygotowana została ze zbiorów archiwalnych przekazanych do Centrum Polonijnego UR przez dzieci Wandy i Bronisława. Autorkami są dr Jolanta Ślęzak-Gotkowska (Centrum Polonijne) i Marta Wójcik (Muzeum UR).

Wystawa dostępna jest na portalu internetowym Scenapolonijna.pl