Wywiad z dr Magdaleną Trinder, kierownik nowego kierunku Media, Visual and Social Communication w Uniwersytecie Rzeszowskim

Skąd wziął się pomysł na stworzenie nowego kierunku Media, Visual and Social Communication?

Pomysł na kierunek Media, Visual and Social Communication powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na ekspertów w dynamicznie rozwijającym się świecie mediów. Widzieliśmy potrzebę stworzenia programu, który łączy dogłębną wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi w dzisiejszym świecie cyfryzacji.

Co wyróżnia ten program na tle innych podobnych kursów?

Nasz program wyróżnia się kompleksowym podejściem do kształcenia. Kładziemy duży nacisk na praktyczne warsztaty, projekty badawcze i zespołową pracę, co umożliwia studentom zdobycie doświadczenia w różnorodnych środowiskach zawodowych. Jesteśmy również programem międzyinstytutowym, składającym się z modułów dedykowanych poszczególnym obszarom związanym z komunikacją, mediami i projektowaniem.

Jakie korzyści płyną z takiej interdyscyplinarności?

Interdyscyplinarność naszego programu ułatwia studentom uzyskanie wszechstronnego wykształcenia, łączącego różnorodne dziedziny w ramach jednego kierunku. Dzięki temu nasi studenci są lepiej przygotowani do pracy w różnych obszarach mediów i komunikacji.

W jaki sposób współpraca z praktykami z branży mediów i komunikacji wpływa na jakość kształcenia?

Współpraca z doświadczonymi praktykami z branży umożliwia studentom nie tylko zdobycie aktualnej wiedzy, ale także nawiązanie cennych kontaktów i dostęp do eksperckiej wiedzy praktycznej. To znacząco podnosi jakość kształcenia, gdyż studenci mają okazję uczyć się od osób, które są na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami.

Jakie umiejętności rozwijają studenci podczas tego programu?

Program stawia na rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz przygotowuje studentów do pracy w globalnym otoczeniu. Przeprowadzanie zajęć w języku angielskim oraz nauka języka specjalistycznego pozwala studentom na skuteczną komunikację z międzynarodowymi partnerami. Dodatkowo, studenci zdobywają kompetencje w zakresie marketingu, projektowania, mediów społecznościowych i innych obszarów, co pozwala im elastycznie reagować na potrzeby współczesnego rynku pracy.

Jakie możliwości zawodowe czekają na absolwentów tego kierunku?

Absolwenci naszego kierunku będą posiadać szerokie spektrum kompetencji, które pozwolą im pracować w różnych dziedzinach i zawodach zarówno w polskich, jak i międzynarodowych firmach. Mogą pracować jako copywriterzy, content managerowie, graficy, projektanci interfejsów użytkownika, kierownicy projektów w agencjach reklamowych, specjaliści ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu, mediów społecznościowych, organizacji wydarzeń czy Public Relations. Ponadto, mogą projektować, wdrażać i doskonalić produkty i usługi cyfrowe w firmach technologicznych, agencjach interaktywnych, start-upach i działach IT większych przedsiębiorstw. Zakres możliwości jest naprawdę szeroki.

Jakie są wymagania rekrutacyjne na ten kierunek?

Poziom – I stopnia, studia prowadzone w j. angielskim
Forma – stacjonarne (studia odpłatne)
Profil kształcenia – ogólnoakademicki

Przedmiot obowiązkowy
Język angielski – na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z części pisemnej egzaminu maturalnego lub z matury dwujęzycznej

Kryterium dodatkowe w przypadku, gdy liczba kandydatów z tą samą liczbą punktów przewyższa limit wolnych miejsc na kierunek
Język polski (dla cudzoziemców język ojczysty, w przypadku, gdy językiem ojczystym będzie język angielski, wówczas pod uwagę będzie brany inny język obcy) – na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z części pisemnej egzaminu maturalnego

APLIKUJ TERAZ

Kierunek Media, Visual and Social Communication powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na ekspertów w dynamicznie rozwijającym się świecie mediów. Program wyróżnia się kompleksowym podejściem do kształcenia, łącząc dogłębną wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami niezbędnymi w dzisiejszym świecie cyfryzacjikładzie nacisk na praktyczne warsztaty, projekty badawcze i zespołową pracę, co umożliwia studentom zdobycie doświadczenia w różnorodnych środowiskach zawodowych. Kierunek jest programem międzyinstytutowym, który składa się z modułów dedykowanych poszczególnym obszarom związanym z komunikacją, mediami i projektowaniem. Ta interdyscyplinarność ułatwia studentom uzyskanie wszechstronnego wykształcenia, łączącego różnorodne dziedziny w ramach jednego kierunku. Ponadto, współpraca z doświadczonymi praktykami z branży mediów i komunikacji umożliwia studentom nie tylko zdobycie aktualnej wiedzy, ale także nawiązanie cennych kontaktów i dostęp do eksperckiej wiedzy praktycznej. Program kierunku Media, Visual and Social Communication nie tylko stawia na rozwój umiejętności komunikacyjnych, ale również przygotowuje studentów do pracy w globalnym otoczeniu. Przeprowadzanie zajęć w języku angielskim oraz nauka języka specjalistycznego pozwala studentom na skuteczną komunikację z międzynarodowymi partnerami. Ponadto, zdobyte kompetencje w zakresie marketingu, projektowania, mediów społecznościowych i innych obszarach pozwalają absolwentom kierunku Media, Visual and Social Communication na elastyczne reagowanie na potrzeby współczesnego rynku pracy.