XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu / 12th International Holocaust Remembrance Day

PL

W dniach 2 stycznia – 22 lutego 2020 roku odbywają się XII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, których głównym organizatorem jest Uniwersytet Rzeszowski

W tym roku Obchody odbywają się w 36 miejscowościach. Poza większymi miastami, takimi jak Rzeszów, Przemyśl, Jarosław, także w małych miejscowościach, jak Gniewczyna Łańcucka, gdzie  odbędzie się nabożeństwo żałobne w intencji Ofiar Holocaustu oraz osób, które przyczyniły się do ich śmierci czy po raz pierwszy w Pruchniku, gdzie nastąpi uczczenie pamięci pomordowanych Żydów z Pruchnika i okolicznych miejscowości przy poświęconym im pomniku.

(szczegółowy program poniżej)

GB

From Jan, 2nd to Feb 22nd, 2020, the 12th International Holocaust Remembrance Day is celebrated in Podkarpackie. The main administrator is the University of Rzeszów

This year the celebrations take place in 36 cities. In addition to larger cities such as Rzeszów, Przemyśl, Jarosław, it also takes place in small towns such as Gniewczyna Łańcucka, where a memorial service will be executed for the victims of the Holocaust and people who caused their death.  For the first time celebrations will take place in Pruchnik, where memory of murdered Jews from Pruchnik and nearby towns will be commemorated at the monument dedicated to them.

(detailed programe below)