Za nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji studenckiej Rzeszow International Medical Student Association (RIMSA) 2024, która odbyła się w dniach 21-23 marca 2024. Konferencja RIMSA 2024 była wyjątkowym wydarzeniem, niezwykle ważnym dla przyszłych specjalistów z różnych zakątków świata, co pozwoliło na wymianę wiedzy, prezentację badań oraz dyskusję na temat najnowszych osiągnięć i wyzwań w dziedzinie medycyny. Konferencja odbyła się pod patronatem władz Kolegium Nauk Medycznych. Pan Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, wyraził swoje zadowolenie z organizacji wydarzenia, podkreślając jego rolę w promowaniu otwartości na współpracę międzynarodową oraz wzmacnianiu reputacji Kolegium Nauk Medycznych na arenie międzynarodowej.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli przyjemność uczestniczyć w inauguracji konferencji, podczas której wykład wygłosił Prorektor Kolegium Nauk Medycznych, Pan Prof. dr hab. n. med. Artur Mazur. Ceremonię otwarcia konferencji uświetnił występ artystyczny Pani Wiktorii Tabin-Barczak, studentki kierunku lekarskiego. Wśród gości specjalnych, mieliśmy przyjemność gościć Pana Dr Maurizio Porcu – kardiologa z Włoch, Pana Dr Omera Turana – medyka sądowego z Turcji oraz Pana Profesora Mahmuta Tayyara – otolaryngologa z Turcji.

Kolejne dni konferencji były wypełnione szeregiem sesji tematycznych obejmujących wykłady i prezentacje naukowe, podczas których studenci mieli możliwość zaprezentowania własnych prac naukowych i wymiany opinii z innymi uczestnikami. Nie można pominąć wkładu licznych profesorów, którzy zaszczycili konferencję swoją obecnością oraz wygłoszonymi prezentacjami. Ich wiedza i doświadczenie stanowiły cenny wkład w rozwój dyskusji oraz inspirację dla przyszłych młodych badaczy.

Ponadto, konferencja była doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych oraz do budowania sieci zawodowej wśród przyszłych kolegów i koleżanek po fachu. Spotkania towarzyskie i sesje naukowe umożliwiły wymianę poglądów, doświadczeń oraz inspiracji pomiędzy studentami z różnych krajów i kultur. Naszymi gośćmi byli studenci kierunku lekarskiego z Turcji, Rumunii, Bułgarii, Serbii oraz Ukrainy. Integracja między studentami z różnych narodowości stanowiła ważny element budowania globalnej społeczności medycznej i promowania współpracy międzynarodowej w dziedzinie medycyny. Podczas konferencji odbyły się warsztaty praktyczne, w których studenci mieli szansę zdobyć nowe umiejętności i pogłębić swoją wiedzę w wybranych dziedzinach.

Podsumowując, międzynarodowa medyczna konferencja studencka RIMSA 2024 była nie tylko miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie medycyny, ale także platformą integracji międzynarodowej społeczności studenckiej zainteresowanej rozwojem i doskonaleniem się w dziedzinie medycyny. Wydarzenie to stanowiło istotny krok w budowaniu przyszłości medycyny poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy młodymi adeptami tej dziedziny.

Do zobaczenia za rok!