Złoty medal na międzynarodowej wystawie innowacji „EUROINVENT – European Exhibition of Creativity and Innovation”

16-18 maja 2019 r. podczas międzynarodowej wystawy innowacji „EUROINVENT – European Exhibition of Creativity and Innovation” zaprezentowano wytworzony w ramach  projektu pt. „Opracowanie innowacyjnych nawozów na bazie alternatywnego źródła surowca” nr 270963, współfinansowanego ze środków publicznych będących w dyspozycji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu „ŚRODOWISKO NATURALNE, ROLNICTWO I LEŚNICTWO” – BIOSTRATEG wynalazek „Sposób wytwarzania nawozu wieloskładnikowego o kontrolowanym uwalnianiu składników” (zgłoszenie patentowe nr P.429318), który został nagrodzony złotym medalem.

Wynalazek powstał przy udziale zespołów badawczych z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej i firmy Dr Green Sp. z o.o. Ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego zespół reprezentowali: dr hab. inż. Maciej Balawejder, prof. UR; dr inż. Natalia Matłok i dr hab. inż. Józef Gorzelany, prof. UR.

EUROINVENT – European Exhibition of Creativity and Innovation, to cykliczna, międzynarodowa wystawa innowacji organizowana w mieście Iasi od 2009 roku podczas, której prezentowane są najnowsze wynalazki z całego świata.