Minister edukacji i nauki o darmowych środkach higienicznych dla dziewcząt

Jak informuje Rzeczpospolita, Minister edukacji i nauki odpowiedział na pismo Rzecznika Praw Obywatelskich z marca br., w którym Rzecznik zwrócił uwagę na potrzebę zapewnienia dziewczętom równych szans edukacyjnych nie tylko w wymiarze formalnym, ale także w wymiarze faktycznym, poprzez zapewnienie osobom miesiączkującym stosownych środków higienicznych.

W artykule czytamy: „W odpowiedzi minister Przemysław Czarnek wyjaśnił, że Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach nie wskazuje wprost obowiązku zapewnienia wyrobów higienicznych dla dziewcząt. Jednocześnie wskazał, że nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by z subwencji oświatowej finansować wyposażenie szkół/placówek w środki takie, jak podpaski czy tampony, jeśli organ stanowiący samorządu terytorialnego uzna taki wydatek za zasadny.”

Więcej w artykule w Rzeczpospolitej.