Rzecznik akademicki i Pełnomocniczka Rektora UR ds. równego traktowania z wizytą studyjną w Dziale Bezpieczeństwa i Równego Traktowania - Bezpieczni UJ

W dniu 7 lutego dr Jan Gałkowski, Rzecznik akademicki oraz dr Magdalena Pokrzywa, Pełnomocniczka Rektora UR ds. równego traktowania, odbyli wizytę studyjną w Uniwersytecie Jagiellońskim w Dziale Bezpieczeństwa i Równego Traktowania - Bezpieczni UJ. Goście mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Działu odpowiedzialnego za koordynowanie w Uniwersytecie Jagiellońskim działań na rzecz bezpieczeństwa osobistego oraz równego traktowania. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń związanych z implementacją Planów Równości Płci oraz kontynuacji współpracy międzyinstytucjonalnej. Dyskutowano także m.in. na temat programu programu Inspire, który wspiera tworzenie Planów równości płci w organizacjach zajmujących się badaniami naukowymi.

Foto: Alicja Palarczyk, UJ