Rzecznik akademicki UR z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 4 kwietnia na zaproszenie JM Rektora prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnika w Politechnice Rzeszowskiej gościli Rzecznik akademicki UR Jan Gałkowski oraz Marta Budnik-Zgłobiś z Biura ds. Równego Traktowania UR. Spotkanie było poświęcone implementacji Planów Równości Płci (Gender Equality Plan, GEP) w uczelniach wyższych i było zorganizowane przez Pełnomocnika Rektora PRz ds. równości płci dr hab. inż. Grażynę Mrówkę-Nowotnik, prof. PRz oraz Zespół ds. Równości Płci PRz.

Po referacie J. Gałkowskiego „Obowiązki uczelni wynikające z wprowadzenia Planu Równości Płci” dyskutowano nad szczegółowymi kwestiami formalnymi i merytorycznymi związanymi z praktyczną stroną wprowadzania GEP w rzeszowskich uczelniach.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie Politechniki Rzeszowskiej.

Na zdjęciu od lewej: Piotr Koszelnik, Marta Budnik-Zgłobiś i Jan Gałkowski.