Wizyta studyjna w Uniwersytecie Warszawskim

W dniach 1-2 marca dr Jan Gałkowski, Rzecznik akademicki UR oraz Marta Budnik-Zgłobiś z Biura ds. równego traktowania UR odbyli wizytę studyjną w Uniwersytecie Warszawskim. Wizyta odbyła się na zaproszenie dr Anny Cybulko, Rzeczniczki Akademickiej UR, która odwiedziła Uniwersytet Rzeszowski w listopadzie 2022 roku. Goście spotkali się m.in. z dr hab. Julią Kubisą, prof. UW (Główną specjalistka ds. badań i edukacji równościowej) i Anną Grędzińską (Główną specjalistką ds. równouprawnienia) z Zespołu Równościowego UW, Anną Szymańską (Kierowniczką Biura ds. osób z niepełnosprawnościami UW), Agatą Wroną (mediatorką z Zespołu Rzeczniczki akademickiej) oraz kierowniczką Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji UW dr hab. prof. UW Ewą Gmurzyńską i koordynatorką tego Centrum – Katarzyną Tchórzewską.

Największa cześć wizyty była poświęcona na spotkania z dr Anną Cybulko oraz z jej zastępczynią ds. studenckich – Magdaleną Miksą. Dyskutowano m.in. o organizacji pracy biura Rzeczniczki, charakterystyce spraw studenckich i pracowniczych zgłaszanych do Rzeczniczki, mobbingu, polityce równościowej, implementacji Planu Równości Płci i mediacjach akademickich.

Na zdjęciu od lewej: Jan Gałkowski, Marta Budnik-Zgłobiś, Anna Cybulko i Magdalena Miksa.