Zmiana terminu II edycji warsztatów dla studentów „Przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu i dyskryminacji na uczelni”

W związku ze zmianą terminu całodniowych warsztatów „Przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu i dyskryminacji na uczelni”, które odbędą się w czwartek 30 marca, są jeszcze na nie wolne miejsca. Realizowane są przez Komisję ds. równego traktowania UR oraz Biuro ds. równego traktowania UR w ramach implementacji Planu Równości Płci dla Uniwersytetu Rzeszowskiego na lata 2022-2024.

Główne cele warsztatów:

• Zdobycie/podniesienie wiedzy o tym, czym są tożsamość społeczna, stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja, płeć społeczno-kulturowa (gender) i inne cechy tożsamości społecznych;
  • Zdobycie/podniesienie wiedzy na temat relacji władzy w procesie społecznej kategoryzacji oraz w mechanizmach prowadzących do dyskryminacji;
  • Podniesienie kompetencji w zakresie skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji i rozwinięcie umiejętności stawiania granic w sytuacjach konfliktowych, dyskomfortowych, przemocowych;
  • Zdobycie/podniesienie umiejętności reagowania na sytuacje dyskryminacji i zapoznanie osób uczestniczących z dostępnymi na Uniwersytecie Rzeszowskim rozwiązaniami instytucjonalnymi i prawnymi, zabezpieczającymi przed nierównym traktowaniem, dyskryminacją.

Warsztaty będą prowadziły ekspertki z Uniwersytetu Jagiellońskiego: mgr Ola Migalska i dr Joanna Grzymała-Moszczyńska.

Jeśli jesteś osobą studiującą w UR i chciałabyś wziąć udział w warsztatach skontaktuj się z Martą Budnik-Zgłobiś z Biura ds. równego traktowania (Budynek A2 pok. 100; tel.: +48 17 872 10 94; e-mail: biuro.rownosci@ur.edu.pl)